Savaitgalį „Google“ pašalino „Kaspersky“ „Android“ saugos programėles iš „Google Play“ parduotuvės ir išjungė Rusijos įmonės kūrėjų paskyras.
Praėjusią savaitę vartotojai pranešė, kad „Kaspersky“ produktai (įskaitant „Kaspersky Endpoint Security“ ir „Kaspersky“ VPN ir antivirusinę programą) nebepasiekiami „Google Play“ JAV ir kituose pasaulio regionuose.
„Kaspersky“ sekmadienį patvirtino problemą oficialiuose bendrovės forumuose ir teigė, kad šiuo metu tiria, kodėl jos programinės įrangos nebepasiekiama „Google“ programų parduotuvėje.
„Kaspersky produktų atsisiuntimai ir atnaujinimai laikinai nepasiekiami Google Play parduotuvėje“, – sakė „Kaspersky“ darbuotojas.
„Šiuo metu „Kaspersky“ tiria problemos aplinkybes ir tiria galimus sprendimus, siekdama užtikrinti, kad jos produktų vartotojai galėtų toliau atsisiųsti ir atnaujinti savo programas iš „Google Play“.
Nors programos nepasiekiamos, „Kaspersky“ patarė vartotojams jas įdiegti iš alternatyvių programų parduotuvių, įskaitant „Galaxy Store“, „Huawei AppGallery“ ir „Xiaomi GetApps“. Įmonės saugos programėles taip pat galima įdiegti atsisiuntus .apk diegimo failą iš „Kaspersky“ svetainės.
Šiame palaikymo puslapyje pateikiama daugiau informacijos apie tai, kaip įdiegti ir suaktyvinti „Kaspersky“ programinę įrangą „Android“ įrenginiuose.
Tai įvyko po to, kai liepos mėnesį „Kaspersky“ pasakė „BleepingComputer“, kad ji nutrauks savo veiklą Jungtinėse Valstijose po to, kai JAV vyriausybei birželį paskelbus sankcijas bendrovei ir 12 vadovų bei uždraudus „Kaspersky“ antivirusinę programinę įrangą dėl nacionalinio saugumo problemų.
Anksčiau paskelbtame pareiškime „Google“ patvirtino, kad tai paskatino sprendimą blokuoti „Kaspersky“ ir jos produktus „Google Play“ parduotuvėje.
„JAV prekybos departamento Pramonės ir saugumo biuras neseniai paskelbė apie įvairius „Kaspersky“ apribojimus. Dėl to pašalinome „Kaspersky“ programas iš „Google Play“, – „BleepingComputer“ sakė „Google“ atstovas.
Rugsėjo mėnesį Rusijos tarptautinė kibernetinio saugumo įmonė ištrynė savo anti-kenkėjiškų programų programinę įrangą iš klientų kompiuterių visose JAV ir pakeitė ją UltraAV antivirusiniu sprendimu, nepranešusi savo klientų ir neprašė leidimo.
Atnaujinta spalio 4 d., 13:23 EDT: pridėtas Google pareiškimas.