Galima daryti prielaidą, kad „Microsoft“ didelis statymas dėl „OpenAI“ pasiteisino, nes bendrovė „Copilot“ integravo į visas įmanomas paslaugas. Tačiau iki šiol šių AI sistemų integravimas buvo paviršinis, nes duomenims apdoroti reikalingas interneto ryšys. Siekdama išspręsti šią problemą, „Microsoft“ ką tik paskelbė apie naują prekės ženklą „Copilot Plus PCs“, kuriuo siekiama AI integraciją perkelti į kitą lygį. Čia yra viskas, ką reikia žinoti apie tai.
Kas yra „Copilot Plus“ kompiuteriai?
Panašiai kaip išmanieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai su prekės ženklu „Copilot Plus PCs“ žymi įrenginius su integruotu dirbtiniu intelektu dėl specializuotos AI aparatinės įrangos. Deja, tai taip pat reiškia, kad dabartiniai nešiojamieji kompiuteriai negalės palaikyti šio standarto, nes jiems trūksta reikiamos neuroninės įrangos.
Be to, kadangi dirbtinio intelekto modelių valdymas yra daug išteklių reikalaujanti užduotis, „Microsoft“ nustatė konkrečius reikalavimus, kad užtikrintų sklandžią patirtį. Šie reikalavimai apima mažiausiai 256 GB SSD atminties ir 16 GB RAM. Be to, ARM nešiojamieji kompiuteriai turi veikti mažiausiai 15 valandų.
Dabar, kai jau nebegalime nustatyti specifikacijų reikalavimų, galite susimąstyti, kokie yra šios integracijos pranašumai. Pirma, integruotos dirbtinio intelekto sistemos sumažins priklausomybę nuo debesies pagrindu veikiančio apdorojimo, padidins dokumentų privatumą ir žymiai sumažins apdorojimo laiką. Be to, AI leis vartotojams užduoti klausimus apie asmeninį kompiuterį natūralia kalba ir gauti atsakymus, taip padedant mažiau technologijų išmanantiems vartotojams.
Didelis našumo padidėjimas
Galbūt didžiausias šios integracijos privalumas yra „Atšaukimo“ funkcija. „Microsoft“ teigimu, ši funkcija leis AI analizuoti jūsų naudojimo modelius ir sukurti „fotografinę atmintį“ iš visų kasdien atliekamų užduočių. Tada dirbtinis intelektas optimizuotų sistemą, kad šios kasdienės užduotys būtų sklandesnės ir atimtų mažiau laiko. Be to, jei mokotės naujų įgūdžių, pvz., vaizdo įrašų redagavimo, ši funkcija pateiks naudingų įžvalgų pagal rodomus meniu ir turinį.
Nors šiuo metu negalime išbandyti našumo padidėjimo, „Microsoft“ teigia, kad šie nešiojamieji kompiuteriai būtų daugiau nei 50% greitesni už naujausią M3 „MacBook Air“ ir išlaikytų tvirtą baterijos veikimo laiką visą dieną. Tačiau svarbu pažymėti, kad įmonė nenurodė, ar visi nešiojamieji kompiuteriai su prekės ženklu „Copilot Plus PCs“ turėtų šią našumo naudą, ar tik ARM nešiojamieji kompiuteriai.
Be to, bendrovė naudos 40 AI modelių, kad galėtų valdyti šias funkcijas, kartu su „Copilot“. Be to, ši integracija pirmą kartą debiutuos su ARM lustais, kaip dalis „Microsoft“ pastangų siekiant didesnio pritaikymo. Tačiau „Intel“ ir „AMD“ lustai šias funkcijas gaus ir ateityje.
Ar turėtumėte atnaujinti?
Atsižvelgiant į tai, kad pirmieji ARM nešiojamieji kompiuteriai su prekės ženklu bus pristatyti birželio 18 d., jums gali kilti pagunda juos apsvarstyti. Tačiau atminkite, kad ARM palaikymas sistemoje „Windows“ vis dar yra menkas, o tai reiškia, kad daugeliui programinės įrangos programų reikės vertimo sluoksnio, o tai gali labai paveikti našumą. Todėl, jei jums reikia skubiai atnaujinti nešiojamąjį kompiuterį, patariame nesvarstyti ARM alternatyvų, nes mokėsite „ankstyvojo naudotojo mokestį“.