Tai tiesa: žinomo buvusio fiziko ir politiko sero Isaaco Newtono „Google Scholar“ profilyje yra užrašas „patvirtintas el.
Pasak „Google Scholar“, Isaacas Newtonas yra „MIT fizikos profesorius“, turintis „Patvirtintą el. paštą adresu mit.edu“.
„Patikrintojo“ mokslininko Izaoko Niutono paslaptis
Anksčiau šią savaitę Jay Cummings, Kalifornijos valstijos universiteto Sakramente matematikos profesorius ir publikuotas autorius, atkreipė visų dėmesį į įdomų atradimą.
„Isaacas Newtonas patvirtino savo el. paštą sistemoje „Google Scholar”. Neseniai įgijo profesoriaus pareigas MIT. Jam gerai”, – rašoma jo socialinėje žiniasklaidoje, kuri sulaukė šimtų tūkstančių įspūdžių.
„BleepingComputer“ patvirtino, kad Niutono „Google Scholar“ profilyje iš tiesų teigiama, kad jis turi „patvirtintą el. pašto adresą“ Masačusetso technologijos institute (MIT), kur jis apibūdinamas kaip „fizikos profesorius“.

Cummingsas pažymėjo, kad Albertas Einšteinas „dar turi patvirtinti savo el. pašto adresą“, turėdamas omenyje velionio mokslininko profilį „Google Scholar“.
Einšteinas dar turi patvirtinti savo el.pic.twitter.com/Z8GdM3b3AF
– Jay Cummings (@LongFormMath) 2024 m. spalio 14 d
Socialinių tinklų vartotojas Julius tyčiojosi: „turbūt jam labiau patinka raidės“, atsakydamas į paskesnį įrašą apie Einšteiną.
Patvirtintas el. paštas nėra patvirtinta tapatybė
Mes, kaip ir daugelis žiūrovų ir komentatorių, likome suglumę dėl Niutono profilio. Kaip tai atsitiko?
Ar kas nors iš MIT, galbūt oficialus atstovas, tvarko buvusių profesorių „Google Scholar“ profilius?
„BleepingComputer“ prieš paskelbimą kelis kartus susisiekė su MIT ir „Google“, bet nieko nesulaukė.
Tačiau manome, kad sukurti autoriaus profilį „Google Scholar“ ir „patvirtinti“ jo el. pašto adresą gali būti paprasčiau, nei atrodo.
Pastaruoju metu „patvirtinti“ profiliai tokiose socialinės žiniasklaidos platformose kaip X („Twitter“) ir „Meta's Facebook“ bei „Instagram“ sukėlė daug triukšmo, ypač po to, kai platformos buvo nukreiptos į „mokėkite už mėlyną varnelę“ modelius, o sukčiai piktnaudžiauja galimybe suklaidinti. žmonių.
„Patvirtinti“ socialinės žiniasklaidos profiliai tradiciškai buvo siejami su elito, garsių ar žymių visuomenės veikėjų asmenimis, todėl jų autentiškumą paprastai tikrina komanda užkulisiuose. Tas pats pasakytina ir apie paskyras, kuriose mokama už mėlyną varnelę – galiausiai žmonių komanda (susijusi su technologijomis) atlieka keletą pagrindinių patikrinimų, kad įsitikintų, jog asmuo socialinėje žiniasklaidoje yra toks, koks jis teigia esąs.
Todėl suprantama, kad vien žodžio „patvirtinta“ viešuosiuose profiliuose kai kurie gali klaidingai suprasti kaip profilio savininko tapatybės patikrinimo ženklą.
Kita vertus, „Google Scholar“ profilis nereikalauja, kad „Google“ patvirtintų tapatybę profilio savininko. Vietoj to profiliuose nurodoma, kad jų el. pašto adresas buvo patvirtintas ir priglobtas minėtoje įstaigoje.
„Google Scholar“ bakstelėjus „Nustatyti „Google Scholar“ profilį“, bus pateikta ši forma:

Čia autorius įves savo vardą, pavardę, priklausomybę (pareigas institucijoje), citatas ir, pageidautina, el. pašto adresą, kurį gali pasirinktinai patvirtinti – tai mažai kuo skiriasi nuo paskyros sukūrimo bet kurioje svetainėje.
Norėdami patikrinti šią teoriją, aš tiesiog sukūriau Mokslinčiaus profilį su savo vardu, patvirtinau savo Georgia Tech el. pašto adresą ir pridėjau keletą ankstesnių citatų prie naujojo profilio.
Čia nėra tapatybės patvirtinimo, tik el. pašto adresas: pasirenkamas veiksmas, kuris trunka kelias sekundes, kai į gautuosius gaunate patvirtinimo nuorodą.

Kitaip tariant, aptikti seniai mirusio autoriaus „patvirtintą el. pašto adresą“ „Google Scholar“ profilį nėra taip baisu ar paslaptinga, kaip gali atrodyti.
Kiekvienas, dirbantis MIT arba studijuojantis jame, galėjo sukurti anketą velioniui Isaacui Newtonui. Vienintelė viltis, kad tai buvo universiteto atstovas arba bent jau atsakingas asmuo.