JAV perspėja dėl Irano įsilaužėlių eskaluojančių įtakos operacijas


JAV vyriausybė perspėja dėl padidėjusių Irano pastangų daryti įtaką būsimiems rinkimams per kibernetines operacijas, nukreiptas į prezidento rinkimų kampanijas ir Amerikos visuomenę.

Bendrame Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuro (ODNI), FTB ir Kibernetinio saugumo ir infrastruktūros saugumo agentūros (CISA) pareiškime JAV teigia, kad Iranas įvykdė kibernetines atakas, siekdamas gauti prieigą prie slaptos informacijos, susijusios su JAV rinkimai.

Patariame pabrėžiamas Irano ketinimas pasėti abejones dėl JAV demokratinių institucijų vientisumo ir vykdyti agresyvią kibernetinę veiklą įvairiais lygiais siekiant rinkti žvalgybos informaciją.

„Iranas mano, kad šių metų rinkimai bus ypač reikšmingi, nes jie gali turėti įtakos jo nacionalinio saugumo interesams, didindami Teherano polinkį bandyti formuoti rezultatus“, – rašoma viešame pranešime.

„Per šį rinkimų ciklą stebėjome vis agresyvesnę Irano veiklą, ypač susijusią su įtakos operacijomis, nukreiptomis į Amerikos visuomenę, ir kibernetines operacijas, nukreiptas prieš prezidento kampanijas.

CISA ir FTB taip pat patvirtino, kad naujausi pranešimai apie iraniečius pažeidus buvusio JAV prezidento Trumpo kampaniją yra pagrįsti, priskiriant ataką Irano valstybės remiamiems veikėjams.

Incidentas, apie kurį pirmą kartą pranešė „Politico“, įvyko anksčiau šį mėnesį ir buvo susijęs su konfidencialios informacijos vagyste ir nutekėjimu.

Prieš porą dienų „Microsoft“ grėsmių žvalgybos komanda perspėjo apie suaktyvėjusią Irano veiklą, nukreiptą į subjektus, susijusius su JAV prezidento rinkimais, naudojant slaptažodžių išpurškimo ir sukčiavimo būdus.

Kitas aspektas susijęs su klaidinga informacija, skleidžiama per Irano operacijas, taip pat pabrėžta naujausiame CISA biuletenyje ir įrašyta į „Microsoft“ ataskaitą.

Be to, OpenAI praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė, kad nustatė ir sutrukdė slaptą Irano įtakos operaciją, sektą kaip „Storm-2035“, kuri rėmėsi „ChatGPT“, kad sukurtų ilgalaikį turinį, skelbiamą abiejų politinio spektro galų svetainėse, taip pat socialinių tinklų komentarus. (anglų ir ispanų kalbomis).

„Meta“ ketvirtinėje 2024 m. antrojo ketvirčio konkurencijos grėsmės ataskaitoje Iranas buvo antras pagal dažnumą užsienio kišimosi šaltinis po Rusijos. Per pastarąjį ketvirtį „Meta“ nustatė ir sutrikdė 30 suderinto neautentiško elgesio grupių iš Irano.

JAV valdžia užsimena, kad tai nėra naujiena, nes Iranas ir Rusija garsėja ilgus metus vykdančios įtakos operacijas įvairiuose pasaulio regionuose.

Suinteresuotosios šalys ir asmenys, dalyvaujantys būsimuose rinkimuose pagal bet kokį vaidmenį, raginami pranešti apie įtartiną veiklą savo vietiniams FTB biurams ir CISA per šį tam skirtą portalą.

FTB neseniai patikino visuomenę, kad balsų perdavimo ir skaičiavimo saugumas ir atsparumas išliks nepakitęs net ir tuo atveju, jei bus vykdoma žalinga veikla, nukreipta į balsavimo infrastruktūrą, pavyzdžiui, išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -