JAV teisėsauga suėmė du įtariamus kreditinių kortelių turgavietės „WWH-Club“ administratorius, kurie Floridoje išleido grynųjų pinigų.
Įtariamieji yra Rusijos pilietis Pavelas Kublitskis ir Kazachstano tėvas Aleksandras Chodyrevas, kurie buvo suimti už kibernetinių nusikaltimų platformos „WWH-Club“ administratorių ir moderatorių pareigas.
Abu vyrai taip pat buvo susiję su kitomis neteisėtomis platformomis, įskaitant „Skynetzone“, „Opencard“ ir „Center-Club“.
Kaip atskleidžiama pareiškime dėl arešto, jiedu persikėlė į Floridą ir išleido dideles pinigų sumas nepateikdami jokių darbo įrodymų, todėl IRS pradėjo tyrimą.
Grynųjų pinigų išleidimo šėlsmas
„WWH-Club“ yra kibernetinių nusikaltimų forumas ir prekyvietė, veikianti nuo 2012 m., parduodanti pavogtas kreditines korteles, skirtas sukčiavimui („kortavimui“), asmeninę informaciją ir informaciją vagiančias kenkėjiškas programas, taip pat mokymus trokštantiems kibernetiniams nusikaltėliams.
Platforma taip pat teikia sąlyginio deponavimo paslaugą kibernetiniams nusikaltėliams, naudojantiems kriptovaliutų maišytuvą, kad paslėptų pinigų pėdsakus, ir siūlo vartotojams galimybę naujovinti į aukščiausios kokybės paskyras, kad gautumėte privilegijas.
„Flashpoint“ duomenimis, 2023 m. kovo mėn. WWH-Club turėjo 353 000 registruotų narių, iš kurių maždaug trečdalis buvo aktyvūs per atrinktą 72 valandų laikotarpį.
Suėmus Kublitskį ir Chodyrevą, turgus veikia. Kiti jos administratoriai pripažįsta jųdviejų dalyvavimą platformoje, bet tik kaip moderatoriai.
Abu sąmokslininkai į JAV atvyko per Floridą 2022 m. gruodį ir paprašė prieglobsčio, kurį Tėvynės saugumo departamentas (VSD) suteikė.
Nors nė vienas nerodė legalaus darbo požymių, jie gyveno pasiturintį gyvenimo būdą ir pirkdavo didelius prabangos daiktus naudodamiesi grynaisiais.
Konkrečiai, Kublitskii atidarė Amerikos banko sąskaitą su pradiniu 50 000 USD grynųjų pinigų įnašu, išsinuomojo prabangų namą Saulėto salų paplūdimyje ir toliau lankėsi įvairiuose turistų lankomuose objektuose.
Taip pat arešto orderyje sakoma, kad Chodyrevas, gyvendamas Pietų Floridoje, taip pat nerodė jokių įsidarbinimo požymių ir 2023 m. kovo mėn. įsigijo 2023 metų „Chevrolet Corvette“ už 110 000 USD, sumokėjusį grynaisiais.
Jų didžiulės išlaidos atkreipė teisėsaugos dėmesį, kuri susiejo Bitcoin sandorius ir el. pašto ryšius su elektroninių nusikaltimų operacijomis, konkrečiai su WWH-Club valdymo ir pelno kūrimo vaidmenimis.
Ankstesnis FTB tyrimas atskleidė, kad JAV debesų kompiuterijos ir interneto prieglobos įmonė „DigitalOcean“ buvo WWH-Club serverių infrastruktūros tiekėja, todėl kratos orderis įpareigojo įmonę perduoti pagrindinę informaciją apie forumo veiklą ir narių veiklą nuo 2020 m. liepos mėn.
Vaidmuo WWH-Club
Nepaisant to, kad WWH-Club sumenkina areštų svarbą, pareiškime teigiama, kad abu vyrai platformoje atliko pagrindinius vaidmenis, naudodami bendrą profilį, pavadintą „Makein“.
Teigiama, kad jiedu dalyvavo visuose WWH-Club veiklos aspektuose – nuo taisyklių vykdymo iki infrastruktūros valdymo. Jie taip pat teikė naudotojams gaires apie sandorius, organizavo ir reklamavo elektroninių nusikaltimų mokymo programas ir tvarkė Bitcoin pinigines, susijusias su narystės mokesčiais ir mokymo kursų mokėjimais.
Teismo dokumente minima Bitcoin klasteris, susijęs su Kublitskii ir Khodyrevu, kuris per devynerius metus gavo 4000 indėlių, iš viso 152 Bitcoin.
Be to, FTB teigia, kad jiedu bandė išvengti teisėsaugos, kurdami decentralizuotus serverių tinklus ir dažnai keisdami IP adresus.
Jiems abu pareikšti kaltinimai dėl sąmokslo įvykdyti nusikaltimus prieš Jungtines Valstijas arba apgaudinėti Jungtines Valstijas, prekyba neteisėtos prieigos įrenginiais ir 15 ar daugiau neteisėtos prieigos įrenginių laikymu.
Už šiuos pažeidimus gresia laisvės atėmimas iki 10 metų, teisėjo nuožiūra skiriant papildomas baudas ir turto konfiskavimą.